Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali 33 çocuğun velisi oldu, her biri ile yakından ilgileniyor

SİVAS VALİSİ SALİH AYHAN, ÇEŞİTLİ ALANLARDA KABİLİYETLERİ BULUNAN 33 ÇOCUĞUN VELİSİ OLDU. AYHAN BU 33 ÇOCUĞUN EĞİTİMLERİ İLE YAKINDAN İLGİLENİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali 33 çocuğun velisi oldu, her biri ile yakından ilgileniyor
137 views
11 Şubat 2021 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Valisi Salih Ayhan, çeşitli alanlarda kabiliyetleri bulunan 33 çocuğun velisi oldu. Ayhan, çocukların eğitimleri ile yakından ilgileniyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan, 2 yıl önce Sivas’ın çeşitli ilçelerinde yaşayıp özel yeteneklere sahip olmalarına rağmen yetenekli oldukları alanlarda eğitim alma imkanı olmayan çocuklar için ‘Tut Elimden’ isimli bir proje geliştirdi. Vali Ayhan, müzik, sanat ve spor gibi alanlarda yetenekleri olduğu tespit edilen 33 öğrencinin velisi oldu. Bu 33 öğrencinin eğitimleri ile yakından ilgilenen Vali Ayhan, aralarında velisi olduğu 33 öğrencinin de bulunduğu çok sayıda öğrenciyi Yıldız Kayak Merkezi’nde ağırladı. Birçoğu ilk kez kayak merkezini gören öğrenciler, gün boyu kayıp eğlendi. Vali Ayhan da gün içerisinde çocukları ziyaret edip eğlencelerine katıldı.

Vali Ayhan, yaptığı açıklamada velisi olduğu 33 öğrencinin eğitimleri ile yakından ilgilendiğini belirterek, “Bugün burada çocuklarımızı ağırlıyoruz. Özellikle Sivas’ımızın dört bir tarafından 33 özel çocuğumuz var. İki yıl önce biz ‘Tut Elimden’ isimli bir proje başlattık. Projemizin amacı ilimizin tüm ilçelerinde belli bir alanda yeteneği bulunan, kabiliyeti bulunan çocuklarımızı tespit ederek, bu çocuklarımızın eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını ve kabiliyetleri bulunan alanlardaki kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçladık. Bu projemizde seçilen 33 çocuğumuzun velisi bizzat benim. İlçelerimizde kaymakamlarımız, ilçe milli eğitim müdürlerimiz, okul müdürlerimiz bizzat onları takip ediyorlar. Bende her ay düzenli olarak onların ihtiyaçlarını takip ediyorum. Eğitim durumlarını takip ediyorum. Geleceğin iyi ressamlarını, sanatkarlarını, sanatçılarını, akademik alanda başarılı olacak, ülkesi için güzel işler yapacağına inandığımız çocuklarımızı gözlemleyeceğiz burada” dedi.

Vali Ayhan, iki evladı bulunduğu gibi velisi olduğu 33 evladı daha bulunduğunu ifade ederek, “İnşallah çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz. Çağa uygun olarak her türlü ihtiyaçlarını gidererek hayata hazırlayacağız. Bunlar da kendilerine yapılan bu hizmetleri hiçbir zaman unutmayarak ülkelerine güzel hizmetler yapacaklar. Bu proje bizim için gerçekten özel bir proje. Belki çok görülen bir proje değil ama ilerleyen aşamada her bir evladımızın ülkesi ve milleti için yapacağı çalışma, bugün yapılanların ne kadar anlamlı olduğunu ortaya koyacak. Benim iki evladım var. Bir de velisi bulunduğum bu 33 evladım var. Hepsinin gözlerinden öpüyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.