Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas’ta okullar eğitime hazır

SİVAS’TA OKULLAR EĞİTİME HAZIR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas’ta okullar eğitime hazır
84 views
13 Ağustos 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il merkezindeki liselerin müdürleri ile 2021-2022 eğitim-öğretim yılı değerlendirme ve planlama toplantısında bir araya geldi.

Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Resul Çatal da katıldı.

Okulların başarı durumu ile hayata geçirilen proje ve faaliyetlerin masaya yatırıldığı toplantıda yeni eğitim-öğretim yılına yönelik hazırlıklar ile Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler de ele alındı.

Şube Müdürü Resul Çatal, toplantıda KÖPRÜ Projesi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği takvim doğrultusunda başlayacağına vurgu yaptı. Tüm okulların eğitim-öğretime hazır hale getirildiğinin altını çizen Savaşçı, temizlik malzemesi konusunda herhangi bir sorun bulunmadığını belirtti.

Sivas’ın LGS ve YKS başarısı arttı

KÖPRÜ Projesi ve bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Savaşçı, proje ile birlikte Sivas’ın LGS ve YKS’deki başarısını artırdığına vurgu yaparak, bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmaların bu yıl da devam edeceğini söyledi.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) Eylül ayında başlatılmasının planlandığını belirten Savaşçı; “Sayın Valimizin destek ve talimatlarıyla öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlıklarımızı yapıyoruz. DYK’ların verimli bir şekilde sürdürülmesi, ulaşımın sağlanması ve kaynak ihtiyaçlarının temini ile birlikte öğrencilerimizin eğitim olanaklarından en iyi şekilde istifade etmesi sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, okul müdürlerinin KÖPRÜ Projesi kapsamında gerçekleştireceği çalışmalar ve izleyecekleri yol haritası üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.