Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Belediyesi kültürel değerlerine sahip çıkıyor

SİVAS BELEDİYESİ ŞEHRİN ÖNEMLİ İSİMLERİ OLAN KADI BURHÂNEDDİN, ABDÜLVEHHÂB GÂZÎ VE ŞEMSEDDİN SİVASÎ’Yİ ANLATAN KİTAPÇIKLAR HAZIRLAYARAK DAĞITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Belediyesi kültürel değerlerine sahip çıkıyor
106 views
30 Aralık 2020 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Belediyesi şehrin önemli isimleri olan Kadı Burhâneddin, Abdülvehhâb Gâzî ve Şemseddin Sivasî’yi anlatan kitapçıklar hazırlayarak dağıtımını gerçekleştirdi.

Sivas’ın önemli isimlerinin tanıması amacıyla Sivas Belediyesi girişimleri doğrultusunda Prof. Dr. Recep Toparlı, Prof. Dr. Hüseyin Akkaya ve İbrahim Yasak tarafından şehrin değerli kanaat önderlerinden Kadı Burhâneddin, Abdülvehhâb Gâzî ve Şemseddin Sivasî’yi anlatan kitapları hazırlandı. Hazırlanan kitapların dağıtımına da başlandı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve Prof. Dr. Recep Toparlı ilk etapta Kadı Burhâneddin Mahalle Muhtarı Akif Şahinler’i ziyaret ederek kitapçıkları teslim ettiler. Türbeyi de ziyaret eden Duman, “Kadı Burhâneddin; hem kadı hem şair hem de padişah olması münasebetiyle tarihimizde müstesna şahsiyetlerden bir tanesi böyle bir değere sahip olmamızda bizim için büyük bir şans. Sivas Belediyesi olarak bizde kültürel değerlerimize hizmet etme noktasında ciddi çabalar sarf ediyoruz. Bu kitapçıkları muhtarımıza emanet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kadı Burhaneddin türbesinde düzenleme yapılacak

Başkan Yardımcısı Duman, fiziki olarak mekânın düzenlenmesi ile alakalı proje çalışması yapıldığını da belirterek, “İlgili müdürlüklerimiz proje çalışmasını yapıyor. Kadı Burhâneddin Türbesini güzelleştirerek onun tanıtılması noktasında gerekli çalışmaları yaparak hakkını teslim etmiş oluruz. Bizim için önemli bir miras hizmet edenlere teşekkür ederim ” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.