Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tıp eğitiminde eğitimi tasarımı programı çevrimiçi yapıldı

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ’NDE TIP EĞİTİMİNDE EĞİTİM PROGRAMI TASARIMI VE ÖLÇME DEĞERLENDİRME PROGRAMI ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tıp eğitiminde eğitimi tasarımı programı çevrimiçi yapıldı
111 views
30 Aralık 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Tıp Eğitiminde Eğitim Programı Tasarımı ve Ölçme Değerlendirme Programı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Programa, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Altun, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Alimoğlu katıldı.

Tıp Eğitiminde Eğitim Programı Tasarımı ve Ölçme Değerlendirme Programında ilk olarak konuşan Doç. Dr. Altun, “Erişkinlerde tıp eğitimi, eğitim programı planlaması, hedef kitlesi gibi birçok kriterin önemli. Eğitimlerde pedagoji ve andragoji konularını bir birinden ayırmıyoruz ” dedi.

Doç. Dr. Altun konuşmasının devamında başarılı bir eğitimin ve eğitim-öğretim değerlendirmesi için bir program yapılması gerektiğini belirtti. Öğrenciler için neler önemli, öğrencilere ne tür öğrenme metotları uygulanmalı bunlar çok önemli diyen Altun, “Yetişkinler kendi eğitimlerinin planlamasına ve değerlendirmesine katılmak ister, hatalar da dâhil olmak üzere deneyim, yetişkin öğrenme aktivitelerinin temelini teşkil eder. Yetişkinin eğitimi içerik temelli değil problem merkezli olmalıdır. Yetişkinler kendi kişisel hayatlarında kendilerine direkt olarak katkı sağlayacak şeyleri öğrenmek ister” şeklinde konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Alimoğlu ise konuşmasında, “Sınamayacağınız hiçbir şeyi hedeflemeyin, hedeflediğiniz hiçbir eğitim içeriğini almayın. Hedefleriniz ve aktardığınız her şeyi mutlaka sınayın. Sınanmayan hedeflere ulaşıldığında daima kuşku duyun” ifadelerini kullandı.

Program karşılıklı soru cevap şeklinde devam etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.