Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini destekleme ve geliştirme vakfı kuruldu

SİVAS 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNİN TESCİL KARARININ, 16 MART 2021 TARİHLİ RESMİ GAZETE’DE YAYINLANMASI İLE SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİNİ DESTEKLEME VE GELİŞTİRME VAKFI RESMEN KURULDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini destekleme ve geliştirme vakfı kuruldu
78 views
25 Mart 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin tescil kararının, 16 Mart 2021 tarihli Resmi Gazetede yayınlanması ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini Destekleme ve Geliştirme Vakfı resmen kuruldu.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini Destekleme ve Geliştirme Vakfı; Sivas Valisi Salih Ayhan’ın tensipleriyle kararlaştırılmış olan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnş. Tic. San. AŞ. (SİVTAŞ), Sivas Eğitim ve Kültür Vakfı ile Sivas Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Kurma ve Destekleme Vakfı’ndan oluşan Kurucular Kurulu eliyle kuruluş çalışmalarını, Mütevelli heyet oluşturma ile ilgili süreçleri yürütmeye devam etmektedir. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Destekleme ve Geliştirme Vakfı, özel sektör tarafından Sivas’ta yapılması planlanan her türlü yatırımın fizibilite raporlarının hazırlanmasına destek olmak, rehberlik yapmak, AR-GE çalışmalarına katılmak, Üniversite tarafından önerilen yatırım alanlarına ortak olmak gibi çalışmalar yapacak. Vakıf, akademik ve idari personelin bilimsel, ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak mekanizmalar oluşturmak, fiziki ve teknolojik altyapısı ile eğitim, araştırma ve uygulama imkanlarının geliştirilmesine destek olmak, başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi ve desteklenmesini sağlamak, vakıf hizmetlerini sürdürülebilir kılacak kaynaklar tespit etmek ve bu kaynakları gelir getirici oluşumlara dönüştürmek üzere faaliyet gösterecek. Ayrıca Vakıf aracılığıyla üniversiteye bağlı akademik birimlerin nitelikli akademisyen temini, başarılı öğrencilerin tercihi olma, sanayi ve tarım sektörüne çözümler üretme, geliştirilen çözümler ve ürünlerin ticarileştirilmesi, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel organizasyonlara ev sahipliği faaliyetlerine finans oluşturma, insan kaynağı ve bağlantı sağlama anlamında destek olmak ve benzeri çalışmalar yürütülecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.