Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SCÜ’ye Mavi Bayrak ödülü

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ (SCÜ) ENGELLİLER BİRİMİ (CENGEL) YÜKSEKÖĞRETİM KURULU (YÖK) TARAFINDAN 2021 ENGELSİZ ÜNİVERSİTELER ÖDÜLLERİ’NDE “SOSYO-KÜLTÜREL FAALİYETLERDE ERİŞİLEBİLİRLİK BAYRAĞI”(MAVİ BAYRAK) ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SCÜ’ye Mavi Bayrak ödülü
8 views
17 Mayıs 2021 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Engelliler Birimi (CENGEL) Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 2021 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri’nde “Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik Bayrağı”(Mavi Bayrak) Ödülü’ne layık görüldü.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yapılan açıklamaya göre; yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık oluşturmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla 2018 yılından bu yana düzenlenen “Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni”, Covid-19 salgını dolayısıyla bu yıl yine video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

2021 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni’ne Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve diğer üniversitelerin rektörleri, ilgili rektör yardımcıları / engelli öğrenci birim sorumluları ve ödüllerin değerlendirilmesinde katkı sağlayan panelistler katıldı.

Sorumluluğunu Prof. Dr. Recep Toparlı’nın yürüttüğü ve 2016 yılından bu yana üniversite personelleri ve öğrencilerin yanı sıra şehirde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren CENGEL Birimi 2021 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri’nde “Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik Bayrağı” (Mavi Bayrak) Ödülü’nü kazandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.