Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Perakende Sebze Halinde yenileme çalışmalarına başlandı

SİVAS BELEDİYESİ TARAFINDAN 10 MİLYON TL BEDELLE YENİLENEN PERAKENDE SEBZE HALİNDE MODERNİZASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Perakende Sebze Halinde yenileme çalışmalarına başlandı
67 views
22 Mart 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Belediyesi tarafından 10 milyon TL bedelle yenilenen Perakende Sebze Halinde modernizasyon çalışmalarına başlandı.

Sivas kent merkezi Çarşıbaşı mahallesinde bulunan ve uzun yıllardır çözülemeyen Perakende Sebze Halinin tadilatı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı. Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile insan trafiğinin olumsuz yanları, ticaretin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi, alana düzen getirilebilmesi ile görüntü ve gürültü kirliliğinin giderilmesi, sebze hali esnafının kış aylarında çektiği sorun ve sıkıntılar son bulacak. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Perakende Sebze Halinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Bilgin esnaflarla bir süre sohbet etti.

Proje bedeli 10 milyon TL

Başkan Bilgin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şehrimizin merkezinde perakende sebze halindeyiz. Malumunuz bu bölge uzun yıllar şehrimizin gündemini meşgul etti. Çeşitli projeler gündeme geldi. Biz göreve başladığımız günden itibaren süreç içerisine esnafımızı da dahil ederek bu bölgedeki Sivas için önemli bir kültür olan hal kültürünü yaşatacak hem de burayı modern bir hale getirecek projeyi şehrimize kazandırmak adına ekibimizle birlikte yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Süreç çok uzun bir süreçti farklı kurumları ilgilendiren bir süreçti. Anıtlar kurumunun devrede olduğu bir süreçti ki projeyi hazırlamak yetmiyordu anıtlar kurulundan da etraftaki tarih dokular nedeniyle onay almamız gerekiyordu. Bu süreci projenin ilk aşamasından beri şeffaf bir şekilde esnafımızla yıllardır Sivas’ımıza hizmet veren esnaflarımızla da süreci değerlendirerek hem projemizin içeriğini hem de seyrini şeffaf bir şekilde yürüttük. Anıtlar kurulundan da onaylandıktan sonra projemizi ihale ettik. Yaklaşık 10 milyondan fazla bedelli projenin ihalesini geçen yıl gerçekleştirdik. Yine işe başlama sürecini de esnafımızla görüşerek ne zaman başlamamızın esnaf için doğru olacağını esnafımızla istişare ederek bu gün buranın yıkım işlemini başlatmış olduk. Yıkım işlemini yapınca da özellikle içerde bulunan perakendeci esnafların, tezgah sahiplerinin mağdur olmaması adına. Eski buğday pazarının orda otobüs duraklarının beklediği yere de bir çadır kurarak bu süreç geçici olarak orada hizmet devam edecek’’ şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.