Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrenciler Balkan kültürünü tanıdı

SİVAS BELEDİYESİ TARAFINDAN KİTAP OKUMA YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK BOSNA HERSEK GEZİSİ DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrenciler Balkan kültürünü tanıdı
11 views
09 Ekim 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas Belediyesi tarafından kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere yönelik Bosna Hersek gezisi düzenlendi. Bosna’nın tarihi ve turistik yerlerini gezerek Balkan kültürü hakkında birçok farklı deneyim yaşayan öğrenciler, 5 günlük gezi sonrası Sivas’a döndü.

Sivas Belediyesi öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitimde Diriliş Derneği, Sivas Dil ve Edebiyat Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Diriliş Nesli Evlad-ı Fatihanın İzinde” projesi kapsamında 9, 10 ve 11. sınıflarda eğitim gören öğrencilere yönelik Bilge Lider Aliye İzzetbegoviç’in eserleri üzerinden ödüllü okuma bilgi yarışması gerçekleştirildi.

Dereceye giren 12 öğrenci, 8 öğretmen ve 5 görevlinin katılımıyla toplam 25 kişilik heyet, Sivas Belediyesi tarafından 5 günlük Bosna Hersek Gezisine gönderildi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’ndan öğrencileri Balkanlar’a yolcu etti.

Duygusal anlar yaşadılar

Heyet, gezi programı kapsamında ilk gün; Baş Çarşı, Şehitlik, Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Cami, Sahat Kula, Hünkar Cami, Hünkâr Köprüsü ve Osmanlı Çeşmesi’ni ziyaret etti. Öğrenciler diğer günlerde ise; Mostar, Konjic, Tarihi Türk Köyü Poçitel ve 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi ile Ahmiçi Köyü ve Travnik’i görme imkânı buldu. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın izlerine şahitlik eden heyet, şehitlik ziyareti ve Aliya İzzet Begoviç’in anıt mezarının bulunduğu alanda duygusal anlar yaşadı. Bosna’nın çeşitli şehirlerini ve tarihi mekânlarını gezerek farklı bir deneyim yaşayan öğrenciler 5 günlük gezi sonrası Sivas’a döndü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.