Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kütüphane Kaynakları Veri Tabanı erişime açıldı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ PANDEMİ SÜRECİNDE ÖĞRENCİLERİN KAYNAKLARA DAHA ÇABUK ULAŞABİLMELERİ VE EĞİTİM KALİTESİNİN DÜŞMESİNİ ENGELLEMEK AMACIYLA KÜTÜPHANE KAYNAKLARI ÇEVRİMİÇİ VERİ TABANINI ERİŞİME AÇTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kütüphane Kaynakları Veri Tabanı erişime açıldı
126 views
17 Aralık 2020 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Üniversitesi pandemi sürecinde öğrencilerin kaynaklara daha çabuk ulaşabilmeleri ve eğitim kalitesinin düşmesini engellemek amacıyla Kütüphane Kaynakları Çevrimiçi Veri Tabanını erişime açtı.

Uzaktan eğitimin devam ettiği şu günlerde öğrencilerin kaynaklara daha kolay ulaşabilmelerine yardımcı olmak, eğitim kalitesinin düşmemesi sağlamak, akademisyenlerin ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarını rahatlıkla yapabilmeleri için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kütüphane Kaynakları Çevrimiçi Veri Tabanları erişime açıldı. Dünyadaki çok sayıda veri tabanının lisanslı üyesi olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, birçok veri tabanını deneme amaçlı kullanıcıların erişimine açtı. EBSCO isimli bir sistem aracılığıyla tek bir ekrandan veri tabanlarında dergiler, kitaplar, makaleler taranabilecek. Tarama işlemi üniversite içerisinden ilave hiçbir işlem yapmadan gerçekleştirilebilirken, üniversite dışından proxy (vekil) sistemini bilgisayara tanıttıktan sonra tarama işlemini yapılabiliyor. Öte yandan Proxy ile bağlanırken üniversitenin tahsis ettiği e-posta hesabı ve şifresi istenecek ve kullanıcı adı ve şifre olarak kullanılabilecek.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kütüphanesinde bulunan kitap, dergi ve diğer materyal taraması çevrimiçi olarak yapılabilmesinin yanı sıra, kitap/derginin hangi salonda ve hangi rafta olduğu görülebiliyor. Ayrıca akademisyenlerin üretmiş olduğu makalelere de erişilebiliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.