Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Covid-19, sergileri sanal ortama taşıdı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DR. ŞÜKRAN BULUT, “RENKLER VARSA İMKÂNSIZ DİYE BİR ŞEY YOKTUR” BAŞLIKLI SANAL RESİM SERGİSİ DÜZENLEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Covid-19, sergileri sanal ortama taşıdı
110 views
03 Aralık 2020 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Şükran Bulut, “Renkler Varsa İmkânsız Diye Bir Şey Yoktur” isimli resim çalışmasını pandemi nedeniyle sanal ortamda sanat severlerle buluşturdu.

Covid-19 pandemisinin hayatın her alanını olumsuz etkilemeye başlaması ile birlikte hemen her alanda uzaktan çalışmaya geçildi. Salgının önlenmesi için alınan tedbirler kapsamında üniversiteler ve ortaöğretim kurumları da bu süreçte sanatsal etkinlikler de uzaktan erişimdeki yerini aldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Şükran Bulut, 1 Nisan 2020’de “Sanat Yap Şakası Yok” ismiyle açtığı ilk sanal sergisine bir yenisi daha ekledi.

Dr. Bulut şimdi ise “Renkler Varsa İmkânsız Diye Bir Şey Yoktur” başlıklı sanal sergisi izleyicilerle buluştu. Öğretim Üyesi Dr. Şükran Bulut, Her alanda hızlı bir şekilde bu yeni döneme uygun düzenlemeler yapıldığını belirterek, “Evden çalışma, sanal galeri, sanal müze, sanal gezi, sanal konser, sanal sergi kavramı da Mart, Nisan ayından bu yana hayatımızın merkezine yerleşti. Biz de sergilerimizi sanal ortamda açmaya başladık. Ben şu ana kadar pek çok sanal sergi açtım. Üniversitemizin web sayfası ev sahipliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel açtığımız sergi de oldukça ilgi gördü. Şimdi “Renkler Varsa İmkânsız Diye Bir Şey Yoktur” başlıklı, soyut çalışmalardan oluşan 70×100 cm boyutlarında 14 yağlıboya resimden oluşan sanal sergimiz Eğitim Fakültesi ana sayfasından izleyicilerin beğenisine sunuldu” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.