Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiftçiye müjde, sevindiren haber geldi

BİR PARSELE AYNI ÜRÜNÜN ARKA ARKAYA 3 KEZ EKİLMESİ HALİNDE ‘BİTKİSEL ÜRETİM DESTEĞİ’ ALINAMADIĞINA İLİŞKİN KARAR 1 YIL SÜRE İLE ERTELENDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiftçiye müjde, sevindiren haber geldi
91 views
31 Aralık 2020 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir parsele aynı ürünün arka arkaya 3 kez ekilmesi halinde ’bitkisel üretim desteği’ alınamadığına ilişkin karar 1 yıl süre ile ertelendi.

Resmi Gazete’de yayımlanan “2018/17 Sayılı Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ” ile Tarım ve Orman Bakanlığı; 2018 yılından itibaren örtü altı üretimler ve çeltik hariç olmak üzere bir parsele aynı tek yıllık bitkinin arka arkaya 3 kez ekilmesi durumunda üçüncü üretim için mazot, gübre ve diğer bitkisel üretim desteklerin ödenmemesi kararını almıştı. Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ,2018’de alınan kararın çiftçiyi olumsuz yönde etkilediğini ifade ederek tebliğin gözden geçirilmesi noktasında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den çalışma yapılmasını talep etmişti. Başkan Çetindağ’ın açıklamasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanan genelge ile münavebeli ekimin uygulaması şartının 1 yıl ertelendiği duyuruldu.

Başkan Çetindağ büyü çaba sarf etti

Erteleme kararının alınmasına ilişkin açıklamalarda bunan Başkan Hacı Çetindağ, büyük çaba gösterdiklerini belirterek, “Birkaç gün önce erteleme kararının gözden geçirilmesi gerektiğini kamuoyuna deklare etmiştik. Sevindiren haber geldi. Bir parsele aynı tek yıllık bitkinin arka arkaya 3 kez ekilmesi durumunda, üçüncü üretim için destekleme ödemelerinin yapılmamasını öngören şart 1 yıl ertelendi. Resmi Gazete’de yayımlanan münavebeli ekim işlemlerinde 2018 yılı ekilişleri değil 2019 yılı ekilişleri baz alınacak. Çiftçimizin sesine kulak veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar’a, Sayın Valimiz Salih Ayhan’a, kıymetli milletvekillerimize ve konuyu ulusal ve yerel medyada gündeme taşıyan basın mensuplarımıza çok teşekkür ederim. Karar çiftçimiz için hayırlı olsun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.