Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çiftçilerden sigorta tepkisi

TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ SİVAS İL KOORDİNASYON KURULU BAŞKANI VE GÜRÜN ZİRAAT ODASI BAŞKANI HÜSEYİN AKTEPE, ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİN SİGORTA ALACAKLARININ ÖDENMEYEREK MAĞDUR EDİLDİKLERİNİ SÖYLERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çiftçilerden sigorta tepkisi
95 views
31 Ağustos 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, zarar gören çiftçilerin sigorta alacaklarının ödenmeyerek mağdur edildiklerini söylerdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Sivas İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe yaptığı açıklamada, “Sivas Merkez ve İlçelerinde yaşanan Tarsim çiftçilerimizin sorunlarına yardımcı olmamaktadır. Çiftçilerimizin tarım sigortalarına güveni kalmamıştır.Çitçimizin iki ayrı köyde arazisi var iki köyde de arazisi zarar görmüş fakat bir köydeki tarlasından hasar alırken diğer köydeki tarlasından hasar alamıyor. Çiftçilerimiz gün geçtikçe tarım sigortasından ayrılıyor. Çiftçilerimizin en az yüzde 60’ın üzerinde ürün kaybı olan köyümüz Tarsim tespitlerinde keyfi olarak zarar olmadığını beyan etmişlerdir. Çok ödeme yapmamak içim Tarsim şöyle bir ayarlama yapmış. Tarsim sigortası olmayan yere hasar yüzdesini çok vermiş çünkü ödeme yapmayacak, Tarsim sigortası olan yere ise hasar az vermiş çünkü ödeme yapması gerekiyor. Devletimiz çiftçiyi desteklemek ve insanımızın aç kalmaması için ,çiftçilerimizi tarlada tutmak için gerekli desteği veriyor. Hatta Tarsim poliçemizin yarısını devlet yarısını çiftçiden Tarsim yapılıyor. Tarsim zararları ödememekte ve çiftçilerimizi zor duruma düşürmektedir. Biz ilçe ziraat odaları olarak ilçemizde bulunan çiftçilerimizin tek tek ziyaret edip zarar ve ziyanları yerinde görüp bizzat şahit olduk. Tarsim kendi başına keyfi bir uygulama yapmaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.