Sivas Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Asılsız ihbarlar cezasız kalmayacak

SİVAS’TA BEKLENEN YOĞUN KAR YAĞIŞI ÖNCESİ KARLA MÜCADELE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TOPLANTIDA KONUŞAN SİVAS VALİSİ SALİH AYHAN, ASILSIZ İHBARLARIN CEZASIZ KALMAYACAĞINI SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Asılsız ihbarlar cezasız kalmayacak
92 views
15 Şubat 2021 - 16:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sivas’ta beklenen yoğun kar yağışı öncesi Karla Mücadele toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, asılsız ihbarların cezasız kalmayacağını söyledi.

Sivas’ta beklenen yoğun kar yağışI, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyonunda sıkıntı yaşanmaması, karla mücadelede gerekli önlemlerin alınması ve afet yönetimi konularında öngörülen çalışmaların masaya yatırılması amacıyla Karla Mücadele Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlık yaptı. Bu yıl Sivas’ta düzenli kar yağmadığı Ayhan, “Fakat kısa zamanlı yoğun kar yağışları ile karşı karşıya kaldık. Bu tip yağış şekli karla mücadelede yüksek bir hız ve koordinasyon gerektirmekte. Gerek araç gerekse personel imkânı olarak karla mücadeleyi etkin bir biçimde yürütecek tecrübe ve donanıma sahibiz. Son kar yağışlarında sahada karşılaştığımız sorunlardan biri de yaşanan elektrik kesintileri oldu. Hatta bu durum karla mücadeledeki genel başarımıza da gölge düşürdü diyebilirim. Çünkü kısa süreli dahi olsa elektrik kesintisi kış döneminde vatandaşlarımız açısından oldukça sıkıntılı bir durum” diye konuştu.

Asılsız ihbarlar cezasız kalmayacak

Karla mücadelede her kurumun üzerine düşen sorumluluğu eksiksiz bir biçimde yerine getirmesi gerektiğini belirten Vali Ayhan, “Kar yağışıyla beraber merkez ve 16 ilçemizde tüm kapasitemizle sahaya çıkmamıza rağmen bazen vatandaşlarımızın hizmetin daha erken kendine ulaşması amacıyla asılsız ihbarlarda bulunduğunu da görüyoruz. Bu tür durumlarda asılsız ihbarda bulunanlarla ilgili gerekli işlemleri tereddütsüz yapacağız. Aynı şekilde vatandaşlarımızın tüm iletişim kaynaklarını bu süreçte etkin kullandığını görüyoruz. Bunların başında da valiliğimizin sosyal medya hesapları geliyor. Karla mücadele noktasında yapılan paylaşımları ilgili kurumlarımızın hassasiyetle takip etmesini istiyorum. Yol açma çalışmalarımızda önceden belirlenen bir öncelik sırası vardır. Acil hasta, eğitim, gebe hastalar vb. önceliğimizdir.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.